Deweloper

Banino

 

W roku 1999 Baltic Investment Spółka z o.o. zakupiła 4 ha gruntu w Baninie gm. Żukowo.

Ze względu na dogodną lokalizację zapadła decyzja o zbudowania na tym terenie osiedla mieszkaniowego. Kilka lat trwał proces odrolnienia gruntów. Przygotowanie terenu pod budowę oraz prace geodezyjne i projektowe trwały ponad rok. Tyle samo czasu zajęło przygotowanie projektów domów oraz dobór najlepszych rozwiązań i technologii do zastosowania w trakcie budowy.

W trakcie prac przygotowawczych z Baltic Investment Sp. z o.o. powstała Baltic Investment Jerzy Starczewski i Wspólnicy Spółka Komandytowa (obecnie Baltic Investment Spółka z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa), która przejęła zarówno majątek jak i planowane działania budowlane Spółki z o.o.

W kwietniu 2008 roku rozpoczęto prace budowlane i zaczęło powstawać osiedle domów jednorodzinnych „Modrzewiowe Wzgórze”.

I etap budowy osiedla ”Modrzewiowe Wzgórze” został zakończony pod koniec 2011 roku - do dyspozycji mieszkańców oddaliśmy 10 starannie zaprojektowanych energooszczędnych domów

jednorodzinnych. Wydzielone działki o powierzchni ok. 1000 m2 zapewnią przestrzeń wokół domu i pełne doświetlenie ogrodów. Całość została ogrodzona, a wewnętrzna droga osiedlowa zabezpieczona bramą wjazdową.II etap budowy osiedla „Modrzewiowe Wzgórze” realizujemy obecnie przy współpracy i według opatentowanego projektu domów jednorodzinnych szeregowych firmy Interfama Sp. z o.o.

Do dyspozycji przyszłych mieszkańców oddamy łącznie 52 domy. Nasza aktualna oferta jest prezentowana na stronie głównej.

 

Warszawa


W roku 2001 firma Baltic Investment Spółka z o.o. kupiła stary dom przy ul. Płatniczej na Bielanach w Warszawie. W latach 2001–2002 dom ten został całkowicie przebudowany. W wyniku remontu uzyskano dwa luksusowe apartamenty mieszkalne oraz apartament gościnny w tzw. domku myśliwskim w ogrodzie. Posesja znajduje się w jednej z najbardziej ekskluzywnych dzielnic Warszawy. Modernizacja została wykonana z tak dużą starannością, że doczekała się własnej sesji fotograficznej w miesięczniku „Weranda”.

 

 

 

Pacółtowo

W 2000 r. Baltic Investment Spółka z o.o. zakupiła od AWRSP w Olsztynie nieruchomości w województwie warmińsko-mazurskim, w skład których wchodził pałac w Pacółtowie. Budowla ta pochodzi z końca XVI w., a ostateczny kształt nadano jej w roku 1794. Po wojnie wielokrotnie przebudowywana pełniła najróżniejsze funkcje. Niestety od roku 1962 nie przeprowadzano w pałacu żadnych prac konserwatorskich ani remontowych, a odkąd w 1989 r. został opuszczony przez ostatnich najemców, popadł niemal całkowicie w ruinę. Firma Baltic Investment podjęła się trudu remontu obiektu pod nadzorem konserwatora zabytków. Położono nowe dachówki ceramiczne wzorowane na ocalałych oryginałach, wymieniono belki stropowe między kondygnacjami, a także całą stolarkę okienną. W trakcie prac osuszono ściany i położono nowe tynki. Pałac został nie tylko odrestaurowany, ale udało się odtworzyć rodzinny charakter posiadłości. Fakt ten został ze wzruszeniem odnotowany przez ostatnią przedwojenną właścicielkę obiektu, która odwiedziła pałac w roku 2007.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Baltic Investment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnoscią i Wspólnicy Spółka Komandytowa 

z siedzibą w Gdańsku, 80-434 Gdańsk, ul.Wyspiańskiego 15 lok.1.

Zarejestrowana pod nr KRS 0000294699 w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ VII Wydział Gospodarczy KRS w Gdańsku, gdzie przechowywana jest dokumentacja Spółki.

Kapitał zakładowy wniesiony w całości wynosi :1.795.262,50 PLN.

Numer REGON : 220523897, NIP : 957-09-85-500 .

Nr rachunku: BGŻ S.A.  66 2030 0045 1110 0000 0146 2550